platforma blogowa portalu
kurier poranny

Sprawdzian szóstoklasisty 2012 CKE. Odpowiedzi, test, pytania, arkusz

Sprawdzian szóstoklasisty 2012. Odpowiedzi i arkusz testu znajdziesz w serwisie specjalnym Sprawdzian szóstoklasisty 2012 w portalu Poranny.pl.

To już nie są żarty. Po próbnych sprawdzianach szóstoklasisty przyszedł czas na prawdziwy test organizowany przez CKE. Godzina zero wybije we wtorek, 3 kwietnia 2012 roku, o godzinie 9.

Po zakończeniu sprawdzianu szóstoklasisty 2012 opublikujemy odpowiedzi oraz arkusz testu. Znajdziesz je w artykułach: Test szóstoklasisty 2012. Odpowiedzi, arkusz sprawdzianu, klucz, pytania oraz Sprawdzian szóstoklasisty 2012. Testy, odpowiedzi, arkusz

UWAGA! Sprawdzian szóstoklasisty 2012 – odpowiedzi i arkusz testu – KLIKNIJ TUTAJ

Sprawdzian szóstoklasisty jest kolejnym, po sprawdzianie kompetencji trzecioklasisty, egzaminem w szkole podstawowej. Na szczęście dla szóstoklasistów, test ma niewielkie znaczenie. Po pierwsze – nie można go nie zdać. Po drugie – gimnazjum w miejscu zamieszkania musi i tak przyjąć ucznia, ponieważ istnieje ciągle obowiązek kontynuowania nauki do co najmniej 17 roku życia.

W praktyce wygląda to nieco inaczej. Żeby myśleć o dobrym liceum, studiach, a później o wygodnym i dostatnim życiu, trzeba skończyć dobre gimnazjum. Do tego nikt się nie dostanie, kto źle napisze sprawdzian szóstoklasisty (chyba, że akurat w jego miejscu zamieszkania działa dobra placówka).

Dlatego warto skupić się nad testem, uważnie przeczytać pytania z arkusza i udzielać przemyślanych odpowiedzi. Wtedy pozostanie czekać tylko na wyniki.

Powodzenia!

Czytaj też:
Test szóstoklasisty 2012. Odpowiedzi, arkusz sprawdzianu, klucz, pytania
Sprawdzian szóstoklasisty 2012. Testy, odpowiedzi, arkusz, zadania z lat ubiegłych
Test szóstoklasisty 2012. Odpowiedzi, arkusz

Komentowanie wpisu jest wyłączone.